[News] Michałowo zostanie oczyszczone, zapraszamy na akcję, ognisko i grill

23 i 24 października 2021 będą szczególnymi dniami dla jeziora Michałowo i wszystkich tych, którzy korzystają z jego uroków. MGOKSiR oraz Stowarzyszenie Wędkarskie OKOŃ organizują czyszczenie Michałowa. Akcja pn. „Michałowo – czyste do dna!” będzie miała swój przebieg, o którym jest niniejsza informacja.

Pierwszy dzień akcji, czyli sobota, wypełniony będzie tzw. sonarowaniem jeziora. Umówieni jesteśmy z nurkami z Nurkowej Ekipy Poszukiwawczej NAIADES na okolice godz. 9:00, aby rozpocząć ten pierwszy etap akcji.

Drugi dzień będzie z pewnością równie ciekawy, jeśli nie ciekawszy. W niedzielę będziemy bowiem wraz z partnerami, Stowarzyszeniem Wędkarskim OKOŃ, Przedsiębiorstwem Komunalnym Gniewkowo oraz Urzędem Miejskim w Gniewkowie, urządzać akcję sprzątania tego, co wydobyte zostanie z akwenów Michałowo. Co tam może być? Przekonamy się już wkrótce.

Akcję oczyszczania Michałowa zakończy wspólne ognisko oraz grill, na który zapraszamy równie serdecznie. Warto być z MGOKSiR, OKONIEM, Urzędem Miejskim, PK Gniewkowo oraz Nurkową Ekipą Poszukiwawczą NAIADES tego dnia, już od samej 9:00. Można przybywać jednakże także w ciągu dnia. Zachęcamy.

Gniewkorama objęła patronat medialny nad tym wydarzeniem. Spodziewajcie się zatem, jak zawsze pełnej i kolorowej przez fotografie, fotorelacji.

Tekst: RN

Podobne wpisy: