[Relacja] Święto Ulicy Dr. Jana Dreckiego

26 czerwca 2021, w sobotę, ul. Dreckiego zamieniła się w teren świętowania pamięci słynnego doktora. Jan Drecki, lekarz, przyjaciel chorych i zdrowych, Honorowy Obywatel Gniewkowa, zapisał się w pamięci gniewkowian jako osoba, która z pewnością zasłużyła na swoje tytuły, jak i dobre wspomnienia, jakie po sobie pozostawił.

O godz. 16:00 gości Święta Ulicy Dr. Jana Dreckiego przywitał Burmistrz Gniewkowa Adam Straszyński. Podkreślić trzeba, że najwięcej ludzi na świętowaniu było właśnie między 16:00 a 18:00. Później organizatorzy, Urząd Miejski i MGOKSiR w Gniewkowie, „przegrali” z upalną pogodą, a także pewnie meczami UEFA Euro 2020, jakie tego dnia się odbywały.

Niemniej jednak, ci co byli, skorzystali z szeregu atrakcji, jakie Urząd Miejski oraz MGOKSiR dla nich przygotowali. Była fotobudka, plecenie warkoczyków, robienie zmywalnych tatuaży, rzuty podkowami, rysowanie portretu Jana Dreckiego na sztalugach, zabawy sportowe, strefa gastronomiczna (wszystko po 2.00 zł), a o godz. 20:00 zaśpiewał i zagrał Dominik Zięciak. Na tej zabawie tanecznej bawiło się niewielu, aczkolwiek do samego końca, czyli krótko po północy.

Dziękujemy współorganizatorowi, Urzędowi Miejskiemu w Gniewkowie, za współpracę przy wydarzeniu, jakim było Święto Ulicy Dr. Jana Dreckiego. Na koniec zapraszamy do galerii fotografii z wydarzenia pod tym linkiem.

Tekst: RN

Podobne wpisy: