Rok Doktora Jana Dreckiego na terenie Gminy Gniewkowo

Doktor Jan Drecki – znany większości, zwłaszcza starszego pokolenia gniewkowian – głównie jako troskliwy lekarz i lokalny społecznik, to także uczestnik walk o naszą wolność. Historia jego życia wpisała się na trwałe w historię naszej lokalnej społeczności i naszej małej Ojczyzny. Głęboki patriotyzm doktora, jego życiowe wartości, szacunek do pracy i do drugiego człowieka to cechy, które stanowią o jego wyjątkowości i sprawiają, że może on stać się wzorem do naśladowania dla nas i dla następnych pokoleń gniewkowian.

Mając na uwadze wiele zasług doktora, Rada Miejska w Gniewkowie ustanowiła rok 2021 – Rokiem Doktora Jana Dreckiego na terenie Gminy Gniewkowo.  

Przed nami więc rok prozdrowotny. Jak ważne są działania w zakresie promocji  zdrowia, czyli  procesu umożliwiającego każdemu człowiekowi zwiększenie oddziaływania na jego zdrowie w sensie jego poprawy i utrzymania, wiedzą wszyscy, tylko nie każdy takie działania podejmuje. Mając to na względzie, zaplanowaliśmy w roku 2021, poświęconym dr. Janowi Dreckiemu, szereg spotkań ze specjalistami w celu przeprowadzenia prostych badań (pomiar glukozy, ciśnienia tętniczego, cholesterolu, pomiaru BMI) i  pogłębienia wiedzy o działaniach profilaktycznych. Przewidujemy też konkursy, rajdy nordic walking i rowerowe, zawody biegowe, festyn sportowy dla rodzin i wiele innych atrakcji. jan drecki gniewkowo

Podobne wpisy: