„Cudnie, fajnie i gites” – Zamachowski w Gniewkowie

Koniec miesiąca w MGOKSiR w Gniewkowie obfitował w aktywne dla jego pracowników dni, a w niesamowicie pełen wrażeń czas dla uczestników organizowanych przez niego wydarzeń. Tym pierwszym, ważnym eventem, był występ Zbigniewa Zamachowskiego na sali koncertowej GOKu. Gwiazda filmowa i teatralna, niewątpliwie zasłużony w dziejach polskiej kultury człowiek, jakim jest Zamachowski, rozpoczął koncert o 18.00, a zakończył bisem przed 20.00.
W czasie recitalu słowno-muzycznego, który odbył się 30 stycznia, mogliśmy usłyszeć nad wyraz interesujący repertuar piosenek, a także monologi twórcy, który zdradził nam wiele różnych historii ze świata kina czy muzyki. Recital obfitował zatem w wiele ciekawostek oraz opowiastek. Akompaniament zapewniony był przez Romana Hudaszka. Zamachowski publiczność bawił i uczył – dystansu do siebie, wielkiej energii scenicznej i nie tylko, bo także po prostu tej życiowej, kultury słowa czy też niekończącego się optymizmu.
Znany bardzo nie tylko z ról filmowych i teatralnych, ale także z dubbingu „Shreka”, Zamachowski wykonał przykładowo autorskie „W małym miasteczku”, „Bo we mnie jest seks” (sł. J. Przybora, muz. J. Wasowski), „Baranka” (sł. i muz. S. Staszewski) czy „Kobiety jak te kwiaty” (sł. i muz. P. Bukartyk). Zadziwił publiczność energią, siłą głosu oraz niezmiennym, dużym, poczuciem humoru. Kto oglądał, ten dobrze wie. Recital dostępny był do oglądania i słuchania na Facebooku i YouTube MGOKSiR do godz. 23.59, 31 stycznia. Formuła koncertu online przyciągnęła przed ekrany mieszkańców Gminy Gniewkowo, lecz nie tylko, bo wiemy, że oglądali nas także fani Zamachowskiego z całej Polski, jak i z zagranicy.
 

Podobne wpisy: