Pomogliśmy niewidomym dzieciom

Od końca 2020 roku do 13 stycznia 2021 MGOKSiR w Gniewkowie organizował zbiórkę perfum dla dzieci niewidomych. Zebrane podarunki mają usprawniać zmysły: przede wszystkim węch i dotyk, ale także na przykład słuch. Zebraliśmy łącznie ponad 100 perfum od Gniewkowian, za co serdecznie dziękujemy.

Zbiórka zorganizowana była dla dzieci niewidomych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach (wieś koło Poznania). Tam też perfumy niedawno dotarły. Jesteśmy dumni z Gniewkowian, którzy włączyli się do akcji i przynieśli swoje pachnące podarunki. Liczyło się wszystko: końcówki perfum i wód toaletowych, pełne, nietrafione zapachy czy też nawet puste już buteleczki i flakony.

ośrodek Owińska

O rozmaitych zapachach, w wielu różnorodnych kształtach, zebraliśmy perfumy, które pomogą dzieciom z ośrodka w Owińskach w rozwoju ich pozostałych zmysłów. Wydarzenie nosiło nazwę „Biblioteka zapachów”, a jej głównym organizatorem był Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. MGOKSiR z własnej inicjatywy przyłączył się do zacnej akcji. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Gniewkowianom za pachnące dary dla dzieci z Owińsk.

Podobne wpisy: