[Relacja] Ekoaktywne Fularczyk-Kozłowska i Skowrońska – ekologiczne wydarzenie dla dzieci szkół podstawowych [FOTO]

Odbyło się dzisiaj, 9 listopada 2021, proekologiczne wydarzenie, którego celem jest edukacja ekologiczna najmłodszych. Inicjatywa pochodzi z Fundacji Aktywnego Rozwoju, a gwiazdami sportu, jakie poprowadziły tego dnia zawody ekologiczne dla dzieci, były wioślarka Magdalena Fularczyk-Kozłowska oraz siatkarka Katarzyna Skowrońska.

Sportowczynie obecne są ekoaktywnie w nielicznych miastach Polski. Zawitały do Gniewkowa. Wydarzenie rozpoczęło się przywitaniem i krótkimi przemowami najznamienitszych gości, w tym m.in. burmistrza Gniewkowa Adama Straszyńskiego, prezesa GESAL Eugeniusza Skoczyńskiego oraz oczywiście gwiazd sportu, Fularczyk-Kozłowskiej i Skowrońskiej.

Okrzyki dzieci i ich radość były ogromne zarówno na widok, jak i przywitanie sportowczyń. Obecne były dzieci ze szkół podstawowych gminy Gniewkowo, w tym SP1, SP2, Kijewo, Gąski czy Szadłowice. Warto podkreślić, że edukacja ekologiczna najmłodszych (nie tylko w gminie Gniewkowo, ale przede wszystkim właśnie w niej) to inicjatywa interesująca, nowoczesna, z duchem czasu oraz nieprawdopodobnie potrzebna w czasie, kiedy klimat nieustannie zmienia się. Dbałość o środowisko to w końcu dbałość o Ziemię.

Do ekologicznych zawodów, ćwiczeń i zmagań stanęła większość szkół podstawowych z gminy Gniewkowo. Brawa dla zwycięzców, choć są nimi bez wątpienia wszyscy, którzy krzewią ekologię.

Tekst i zdjęcia: RN

Podobne wpisy: