[Relacja] Spotkanie poetyckie

15 czerwca 2021 roku w sali koncertowej Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Gniewkowie odbyło się spotkanie poetyckie Bliżej poezji… Wisława Szymborska znana i nieznana.

Wieczorek poetycki zorganizowali pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Gniewkowie oraz MGOKSiR-u. Zebrani goście wysłuchali następujących utworów poetki podziwianej w Polsce i na świecie: Nic dwa razy, Kot w pustym mieszkaniu, Nagrobek, Muzeum, Pogrzeb, Wieczór autorski, Do własnego wiersza, Gawęda o miłości ziemi ojczystej, Minuta ciszy po Ludwice Wawrzyńskiej, Fotografia z 11 września, Koniec i początek, W biały dzień, Przypowieść, Na wieży Babel. Poznali także różne ciekawostki z życia laureatki literackiej Nagrody Nobla z 1996 roku.

W popołudniowym spotkaniu przygotowanym przez p. Annę Bożko i p. Dorotę Wieczorek wystąpili uczniowie klas VIIa, VIIb oraz VIIIa: Wiktoria Folczyńska, Maja Piernik, Izabela Kaszczej-Kaszczejewska, Krzysztof Białka, Hanna Ozga, Anastazja Wierciło, Maja Korpas, Sara Metera, Julia Jędrzejewska, Aleksandra Wesołowska, Wiktoria Szerszeń. Oprawę muzyczną przygotował nauczyciel muzyki, p. Mateusz Pakuła.

Po dwuletniej nieobecności na scenie gniewkowskiego domu kultury, spowodowanej różnymi czynnikami, uczniowie z przyjemnością zaprezentowali fragment twórczości Wielkiej Damy polskiej poezji, a goście miło spędzili czas.

Kiedy odchodzi poeta, nowy żywot rozpoczynają wiersze.

Tekst: organizatorki
Zdjęcia: Olga Kłos

Podobne wpisy: