[News] 15. Jubileuszowy Festiwal Rocka Progresywnego odbędzie się w Gniewkowie

Jak możliwie już wiecie z papierowej Gniewkoramy, tegoroczny Jubileuszowy Festiwal Rocka Progresywnego odbędzie się w Gniewkowie we współpracy z MGOKSiR. To piętnasta edycja Festiwalu, początkowo odbywającego się w Gniewkowie, później w Toruniu. Wracamy do korzeni.

W piątym numerze Gniewkoramy zamieściliśmy komunikat Stowarzyszenia Inicjatyw Niezależnych PROGRES, który brzmi:

Stowarzyszenie Inicjatyw Niezależnych „PROGRES” uprzejmie informuje, że tegoroczny, jubileuszowy 15. Festiwal Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego, odbędzie się 3 lipca b.r. w Gniewkowie. Zapraszamy Państwa tym samym na sentymentalną podróż do korzeni. Podczas imprezy na tę chwilę zagrają: Anamor z Płocka, Crystal Lake z Torunia, Pale Mannequin z Warszawy, Pro Age z Będzina. Cały czas pracujemy nad tym, aby ten skład był jeszcze większy, m.in. o zespół RanestRane z Włoch.

Standardowo zachęcamy potencjalnych uczestników festiwalu do przyjazdu na Kujawy i Pomorze. I tych, którzy przyjeżdżają od zawsze, i tych, którzy jeszcze nie brali udziału w imprezie. Można ten weekend wspaniale spędzić, zarówno pod kątem muzycznym , ale i przy okazji turystycznym. I tutaj mamy bardzo ważny komunikat dla osób przyjezdnych. Dzięki inicjatywie Dyrektora  MGOKSiR w Gniewkowie, oczywiście przychylności Burmistrza Gniewkowa, chętne osoby mogą skorzystać z noclegu po zakończonych sobotnich koncertach w warunkach niehotelowych lub dojechać do Torunia specjalnie zorganizowanym transportem. Wszystkie chętne osoby do skorzystania z tych propozycji zapraszamy do kontaktu na adres e-mail: sinprogres@gmail.com.
Oczywiście będzie standardowo zorganizowana cegiełko-loteria. I związana z nią niespodzianka z okazji jubileuszu festiwalu. Będzie wręczona tradycyjnie Nagroda im. Roberta „Ro-Ro” Roszaka. Przypominamy, że w tym roku odbierze ją Maciej Meller za album zatytułowany „Zenith”. Podobnie jak w ubiegłym roku, wszystkie koncerty będą transmitowane na żywo online (tzw. streaming live). Na zakończenie tego komunikatu dziękujemy Burmistrzowi Gniewkowa Adamowi Straszyńskiemu oraz Dyrektorowi Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Pawłowi Mikuszewskiemu za zaproszenie  i  współorganizację Festiwalu po latach. Znów tam będziemy i przeżyjemy to wydarzenie jeszcze raz.
Chcielibyśmy także podziękować Prezydentowi Torunia Michałowi Zaleskiemu, Dyrektorowi Wydziału Kultury Urzędu Miasta Torunia Zbigniewowi Derkowskiemu, Marszałkowi Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotrowi Całbeckiemu oraz Dyrektorowi Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego Jerzemu Janczarskiemu za przychylność w otrzymywaniu corocznych dotacji na organizację festiwalu.

Przytaczam go w całości, bo nastąpiły od czasu publikacji Gniewkoramy istotne zmiany w składzie Festiwalu. Gościem specjalnym będzie włoski zespół RanestRane. Tak jak nieśmiało zostało zapowiedziane, tak się właśnie ziści. Zespół przedstawi setlistę swoich utworów, a także słynne przedstawienie audiowizualne „The Wall” (Pink Floyd). Będzie widowiskowo, będzie nieco sentymentalnie, będzie emocjonalnie i na pewno na najwyższym muzycznym poziomie.

SIN PROGRES, MGOKSiR – zapraszają!

Komunikat: SIN PROGRES
Tekst: RN

Podobne wpisy: