[(TY)DZIEŃ ZIEMI] Sprzątanie w Gminie Gniewkowo

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Jest to święto międzynarodowe, które znalazło swój przebieg także i w naszej małej ojczyźnie, jaką jest Gmina Gniewkowo. Sprzątaliśmy w gniewkowskim lesie, a do akcji przyłączyło się również 19 z 24 okolicznych, gminnych sołectw – czyli zdecydowana większość.

Akcja sprzątania naszego świata polegała od strony MGOKSiR na zapewnieniu worków na odpady oraz środków ochrony osobistej: rękawiczek, maseczek, płynów dezynfekcyjnych. Przed sobotą, 24 kwietnia, GOK rozdał wszystkim sołectwom, które wyraziły chęć sprzątania, to, co potrzebne. Następnie, przy współpracy z Przedsiębiorstwem Komunalnym „Gniewkowo”, po zebraniu śmieci, zadbał o to, by odpady te trafiły w odpowiednie miejsce.

W sołectwach sprzątały grupy, rodziny z dziećmi, sami sołtysi. W gniewkowskim lesie GOK w sobotę 24 kwietnia, w dzień opisywanej akcji gminnej, również zapewniał chętnym do sprzątania odpowiednie ku temu środki. Obecny był również przedstawiciel Nadleśnictwa Gniewkowo, który ze swojej strony, jako partner akcji, podarował uczestnikom gadżety promocyjne.

Z tego miejsca serdecznie dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna, za ten bezinteresowny uczynek na rzecz naszej planety. To zupełnie niesamowite, że frekwencja dopisała w dużym stopniu, a przede wszystkim to, że las i sołectwa są czyste. Słowem, zapraszają do rekreacyjnego z nich korzystania. Nie zmarnujmy tego, co wspólnie zrobiliśmy! Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy do udziału w podobnych wydarzeniach.

Bąbolin:

Chrząstowo:

Gąski:

Godzięba:

Kawęczyn:

Kijewo:

Murzynko:

Murzynno:

Ostrowo:

Suchatówka:

Wierzbiczany:

Wierzchosławice:

Więcławice:

Zajezierze:

Żyrosławice:

Tekst: RN
Zdjęcia: nadesłane

Podobne wpisy: