[OBY DO WIOSNY] Wiosenna moda

Na każdy sezon wiosenno-letni oraz jesienno-zimowy projektanci z całego świata definiują to, co będzie najbardziej modne. Nie inaczej jest w tym roku, trendy modowe 2021 przedstawiają się jak zwykle w sposób bardzo urozmaicony, a nawet wręcz wyjątkowo kolorowy. Poznajcie najlepsze kolory na sezon wiosna-lato 2021, najciekawsze elementy garderoby i fasony, jak i materiały czy tekstury.

Kolory, kolory, kolory

Instytut Pantone z siedzibą w stanie New Jersey co roku określa barwy, jakie będą rządziły zarówno w poligrafii, jak i na wybiegach. W tym roku Pantone obrał dwa kierunki: jest to słoneczna żółć (Illuminating) oraz spokojna szarość (Ultimate Gray).

Kolory roku Pantone 2021: Ultimate Gray i Illuminating – Design Alley

Do tej palety dwóch, w sumie przeciwstawnych barw, należą w tym roku jeszcze: róż, beże i karmele, czerwień, pastele (pudrowy róż, mięta, lawenda, francuski niebieski).

Fasony, fasony, fasony

Mówi się w modzie, że na wiosnę nie można obyć się bez trencza. Ten klasyczny płaszcz, najlepiej w jednym z modnych kolorów, nie tylko ociepla i uprzyjemnia dzień, ale także jest szalenie trendy. Wśród modnych fasonów znajdują się także te zupełnie luźne ubrania, jak i przykładowo szerokie spodnie z wysokim stanem. Postawcie na luz, zdają się mówić projektanci. Modne są również tuniki oraz kamizelki.

Tekstury, wzory, nadruki

Dwa słowa, kwiaty i jeans. To one rządzą w tym roku. Jeans, uniwersalny, bawełniany materiał, praktycznie nigdy nie wychodzi z mody, ale to w tym roku wita na wybiegach i naszych szafach wyjątkowo licznie. Modne są total looki jeansowe, czyli wszystko na sobie z jeansu, niekoniecznie nawet w tym samym odcieniu.

Drugi wzór, kwiaty, wszelkiego rodzaju kwiaty, to trend również powracający, bardzo radosny zresztą i pełen koloru. Podobnie jest z tzw. tęczowym trendem. Liczy się wszystko, co kojarzy z tęczą i różnorodnością barw. Zostaje w tym sezonie styl boho, kojarzony z cyganerią artystyczną, rządzą krótkie topy, siatki, ażury, a także… koszule w kolorową kratę. Tak! Po prostu koszule, w tym na przykład flanelowe. Z ogrodu czy warsztatu na wybieg i na ulicę? Owszem! Moda nie zna granic.

Reasumując, w sezonie wiosna-lato 2021 projektanci pokazali nam wiele propozycji, z których na pewno każdy może wybrać coś dla siebie. Nośmy jeans, nośmy koszule, ubierajmy się kolorowo i radośnie, bo właśnie tak w tym sezonie możemy być na czasie z najnowszymi trendami. Owszem, moda dla niektórych bywa zupełnie obojętna, niemniej jednak warto zawsze zobaczyć określone, modowe inspiracje i chociażby właśnie nimi się zainspirować. Pobawić modą i stylem, wszakże po to właśnie one są.

Podobne wpisy: