„Nie można zamknąć miłości” – relacja z koncertu Johna Portera

W sobotę 27 lutego 2021 roku do Gniewkowa przyjechał John Porter. Koncert trwał od godz. 18.00 do prawie 20.00. Repertuar artysty obfitował w utwory ukazujące przekrój jego niezwykle twórczej i nieco burzliwej muzycznej kariery. Tworzył Porter solowo, w duecie, a także w zespole. Na sali koncertowej MGOKSiR wystąpił jako artysta solowy. „Nie można zamknąć miłości” – śpiewał w premierowej piosence, „Lockdown Love”.

Koncert transmitowany był w serwisie YouTube i oglądało go około 500 fanów. Dostępny był do oglądania zarówno na żywo, jak i do godz. 23.59 tego samego dnia – dla tych, którzy nie zdążyli występu posłuchać. John Porter zagrał szereg utworów, w których pokazał swoją nietypową wrażliwość, wielkie serce, jak i niegasnące emocje. Grał na dwóch różnych gitarach oraz na harmonijce. Multiinstrumentalista zadziwił formą, w jakiej wciąż jest. To niewątpliwie muzyk klasy światowej.

W Gniewkowie wystąpił po raz pierwszy. „Dlaczego Gniewkowo? Skąd ten gniew? Wyluzujcie” – żartował. „Nie poddawajcie się i róbcie swoje” – mówił w końcowej przemowie. Wydarzenie organizowane było wspólnie z Partnerem MGOKSiR z województwa pomorskiego, ośrodkiem kultury w Luzinie. „Luzino to luz, to rozumiem” – mówił Porter. Nie da się ukryć, że w istocie było to wydarzenie warte uwagi i na pewno chcemy takich więcej. Póki trwa pandemia, zapraszamy przede wszystkim przed ekrany. Koncerty transmitujemy w doskonałej jakości – warto być z nami.

Podobne wpisy: