Kulig z Radością – GOK dzieciom

13 lutego 2021 – tę datę dzieci uczestniczące w wydarzeniu organizowanym przez MGOKSiR – zapamiętają bardzo długo! Tego dnia byliśmy na Kuligu z Radością. Był to kulig w wariancie mechanicznym, ciągnięty przez traktor. Trasa biegła od i do Leśniczówki Podlesie, a to wszystko przez zaśnieżony las pełny uśmiechów dzieciaków.
 
Przed godziną 10.00 dwudziestoosobowa grupa dzieci wraz z opiekunami z GOK-u wyruszyła do Leśniczówki, gdzie czekał na nich kulig. Dzieci jeździły turami po kilka osób, także z osobą dorosłą. Frajdę przyniósł również świetnie lepiący się śnieg, w czego rezultacie powstało w Leśniczówce kilka zacnych bałwanów. Zabawy i frajdy było co niemiara. Dzieci robiły też orły w śniegu i rzucały się śnieżkami.
 
W międzyczasie grupa dzieciaków uczestnicząca w Kuligu z Radością mogła posilić się ciepłymi napojami i smaczną zupą pomidorową. Panował mróz, zatem to picie i jedzenie było tego dnia bardzo rozchwytywane. Obok Leśniczówki paliło się bezpiecznie ognisko, przy którym dzieci mogły się dodatkowo ogrzać. Przejazd do i z Leśniczówki zapewniony był autobusem.
 
Za uczestnictwo w Kuligu dzieci podarowały GOK-owi karmy dla zwierząt, które to GOK przekaże do schronisk. Jeśli zima się utrzyma, kto wie, może zorganizujemy kolejną edycję Kuligu z Radością? Będziemy informować – i Dzieci, i ich Rodziców. Bądźcie z MGOKSiR w Gniewkowie na bieżąco. Z tego miejsca dziękujemy jeszcze Leśniczemu, p. Krystianowi Kujawińskiemu, za gościnę.

Podobne wpisy: