Kochamy wolność

Winyl Band Na skrzydłach wolności

Patriotyzm różne ma oblicza. W wymiarze lokalnym czy narodowym, wielbi przede wszystkim wartość, jaką jest wolność. Nic dziwnego zatem, że koncert patriotyczny w wykonaniu Winyl Band rozpoczął się utworem „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni. Piosenka ta zabrała całą publiczność na pozostałą część uczty dźwięków.

Muzyczny spektakl, który polegał na wykonywaniu utworów muzycznych przeplatanych z recytacjami, rozpoczął się o godz. 19.00 17 stycznia w MGOKSiR. Trwał prawie do 21.00, a zakończył się spektakularnym bisem „Kocham wolność”.  Występ poprzedziło przemówienie burmistrza Gniewkowa, Adama Straszyńskiego. Podkreślał w swojej przemowie, że niepodległość znaczy wolność, o którą trzeba walczyć każdego dnia, nie tylko kiedyś, kiedy wolność ta Polsce była zabrana.

Multiinstrumentaliści z Winyl Band w składzie: Aleksandra Stano i Bartosz Jaśkowski (soliści), Jerzy Główczewski (flecista i saksofonista), Radosław Mokrus (akordeonista i pianista) oraz Andrzej Rusek (basista) uświetnili zakończenie obchodów odzyskania niepodległości przez Gniewkowo (1920-2020). Zrobili to z elegancją i gracją, w pełni profesjonalnie oraz widowiskowo.

Winyl Band w Gniewkowie

Transmisja online koncertu odbyła się poprzez serwis YouTube i była dostępna do oglądania przez wszystkich. Warto na koniec dodać, że koncerty z muzyką na żywo w dobie pandemii odbywać się mogą przede wszystkim online – tak też było w przypadku Winyl Band. MGOKSiR zapowiada na ten rok więcej koncertów oraz wydarzeń kulturalnych w takiej formie.

Podobne wpisy: