[News] Jest możliwość uczestnictwa w Wycieczce z Kulturą do Poznania

Organizator Wycieczek z Kulturą lub wyjazdów rekreacyjnych, jakim jest na terenie gminy Gniewkowo na przykład Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, tym razem zaprasza do Poznania na niezwykły koncert mówiony na podstawie ostatniego dzieła wielkiego Mozarta.

28 marca jest możliwość uczestnictwa w Wycieczce z Kulturą na „Ostatnie Requiem, czyli M jak Mozart”. Koncert odbędzie się na poznańskiej Auli UAM. Koszt uczestnictwa to 100 zł za osobę, przy czym warto podkreślić, że przejazd Gniewkowo-Poznań-Gniewkowo jest finansowany przez Organizatora.

Z informacji prasowych na temat „Ostatniego Requiem”…

W programie koncertu poświęconego jednemu z największych arcydzieł literatury muzycznej, poza analizą dzieła, okolicznościami jego powstania i historią wykonań, padają odpowiedzi na szereg pytań związanych z mitami i legendami, które przylgnęły do tego utworu na przestrzeni ponad dwóch stuleci od jego powstania.

Odpowiemy na następujące pytania:
Kto był zleceniodawcą napisania „Requiem”?
Ile zainkasował Mozart za swój ostatni utwór?
Czy na pewno skończył komponowanie „Requiem”
na pierwszych taktach „Lacrimosy”?
Czy w dniu pogrzebu Mozarta padał deszcz?
Dlaczego nie znamy miejsca jego pochówku?

Na Wycieczkę z Kulturą obowiązują zapisy elektroniczne, a wszelkie dodatkowe informacje są w Aktualnościach na stronie internetowej GOK-u w dziale Kultura, oraz udzielane telefonicznie: 52 355 88 00.

Tekst: OK

Podobne wpisy: