[Relacja] Po wernisażu w GOK-U: „Pablo Picasso. Grafika nieokiełznana”

Wernisaż, czyli uroczyste otwarcie wystawy artystycznej, jaki odbył się dzisiaj w MGOKSiR w Gniewkowie, zaprezentował zbiór oryginalnych grafik, sygnowanych przez wielkiego XX-wiecznego artystę, Pablo Picasso.

Do GOK-u w naszym miasteczku przybyli lokalni pasjonaci, jak i wiele nowych twarzy, czyli gości przyjezdnych. Na wystawę w przemówieniu ze sceny zaprosił Dyrektor MGOKSiR Paweł Mikuszewski, a wstęp pełen anegdot wygłosił Piotr Wyszomirski, członek Pomorskiej Rady Kultury i redaktor naczelny Gazety Świętojańskiej.

Ponad 40 oryginalnych grafik Picassa zostało zaprezentowanych uroczyście i należycie m.in. na sztalugach czy czerwonym aksamicie. Całość wizualnie wyglądała rewelacyjnie. Byli goście, był poczęstunek, był klimat iście artystyczny. Czy chcemy więcej takich inicjatyw w Gniewkowie? Wszystko możliwe, że tak!

Goście wernisażu, na który wstęp był wolny, wyrazili swoje wrażenia i podziękowania w specjalnej Księdze Gości. Została ona wypełniona samymi pozytywnymi komunikatami. Były ulotki informacyjno-promocyjne, które przybliżały wystawę, jak i opisywały sam gniewkowski ośrodek kultury, organizatora wystawy.

Wystawa „Pablo Picasso. Grafika nieokiełznana” będzie otwarta w GOK-u do oglądania w dni powszednie od 16:00 do 19:00, a w soboty od 12:00 do 16:00: od 19 do 29 stycznia włącznie.

Tekst i zdjęcia: RN

Podobne wpisy: