[Relacja] VII ŚWIĘTO LATAWCA Z BONDUELLE JUŻ ZA NAMI

18 września na Stadionie Miejskim w Gniewkowie odbyło się VII Święto Latawca z Bonduelle, organizowane przez MGOKSiR w Gniewkowie oraz firmę BonduelleW tegorocznych zawodach wystartowało aż 120 osób! 

Głównym punktem imprezy był konkurs latawca, podczas którego uczestnicy mieli możliwość wystartowania w jednej z czterech konkursowych kategorii: najpiękniejszy latawiec, najdziwniejszy latawiec, latawiec skrzyniowy oraz najpiękniejszy latawiec sołecki.  

Największym powodzeniem cieszyła się pierwsza z kategorii najpiękniejszy latawiec. Jury miało przed sobą nie lada wyzwanie, ponieważ wszystkie “obiekty” latające, wystawione w konkursie były przepiękne. Jednak w zawodach oceniany był nie tylko wygląd latawca, ale też jego skuteczność w locie. Każda z drużyn miała więc okazję w pełni zaprezentować możliwości swoich odlotowych dzieł.  

Po zliczeniu wszystkich punktów, skład sędziowski wyłonił zwycięzców. W oficjalnej części imprezy finalistom zostały przyznane nagrody. Ponadto na każdego z uczestników czekał pakiet upominkowy.  

W trakcie imprezy, dla wszystkich zainteresowanych dostępny był darmowy catering, który oferował sałatki przygotowane z warzyw Bonduelle, frytki, popcorn, a także gorącą kawę i herbatę. Dodatkowo, na nieco młodszych uczestników imprezy czekały bańki mydlane oraz dmuchana zjeżdżalnia.  

Ostatnią, wyczekiwaną atrakcją tego dnia był Festiwal Kolorów. Po rozdaniu 500 paczek z proszkami Holi, na stadionie zrobiło się niesamowicie kolorowo. Imprezie towarzyszyła muzyka, tańce oraz oczywiście eksplozja barw.  

Ekipa MGOKSiR wraz z partnerem, Bonduelle dziękuje serdecznie wszystkim uczestnikom za udział w VII Święcie Latawca. Mimo ponurej i deszczowej pogody Gniewkowo tego dnia tonęło w kolorach! 

Tekst i zdjęcia: Roksana Goralewska

 

Podobne wpisy: