[Relacja] Gniewkowianie w Chełmnie, Festiwal Lato Dialogu Kultur

29 sierpnia 2021 Gniewkowianie gościli z występem muzycznym na Festiwalu Lato Dialogu Kultur w Chełmnie. Dotarli na miejsce po godz. 10:00, z zaplanowanym występem na godz. 14:10. Spędzili miły czas na Rynku Chełmna, ćwicząc tam swój śpiew w ramach próby, rozmawiając i poznając okoliczne budowle i zabytki.
 
Po polskich tańcach ludowych, irlandzkich, a też i m.in. występie zespołu z Meksyku, Gniewkowianie rozpoczęli swój występ na Festiwalu Lato Dialogu Kultur. Już wcześniej chmurzyło się na niebie i niestety zaczął padać deszcz. Mimo jednak niekorzystnej pogody, publiczność czekała na Gniewkowian z parasolami i wysłuchała do końca. Zaśpiewali, zatańczyli, zabawili obecnych ludowymi pieśniami. Występ Gniewkowian zakończył cały festiwal, jeszcze tylko grupa tańca irlandzkiego zabawiła na scenie. Gniewkowianie wracali do Gniewkowa w znakomitych humorach, planując już kolejne występy.
 
Specjalne podziękowania dla wszystkich Gniewkowian, jak i niezastąpionej Agnieszki Szafrańskiej, oraz dla Organizatorów Festiwalu za zaproszenie – to Stowarzyszenie Kultury Ludowej „Kundzia” oraz Chełmiński Dom Kultury.
 
Tekst i zdjęcia: RN
 

Podobne wpisy: