Dzień Flagi RP i Gokówka – tegoroczna majówka z MGOKSiR

W tygodniu przed majówką ogłosiliśmy na naszym facebookowym fanpage’u plany na majówkę dla mieszkańców Gminy Gniewkowo. Gokówka została zaplanowana na 2 dni, 1 i 2 maja, czyli sobotę i niedzielę. Szansa opadów była wówczas niewielka, jednakże to właśnie pogoda w jeden z dni pokrzyżowała uczestnikom plany.

Co ciekawe, jeszcze wcześniej, bo 30 kwietnia w piątek, MGOKSiR rozdawał darmowe flagi RP z okazji 2 maja, Dnia Flagi RP. Mieliśmy ich ok. 150 sztuk i chcieliśmy wręczać mieszkańcom od 12.00 do 16.00. Flagi rozeszły się błyskawicznie… już w godzinę. Tym samym zakończyliśmy nasz mini happening z okazji Dnia Flagi RP, a wszystkie rozdane egzemplarze na pewno zawisły w godnych miejscach na terenie całej gminy.

Kiedy przyszedł czas na Pierwszomajowy pochód nordic walking, o 10.00 przed siedzibą MGOKSiR na Dworcowej 5 pojawili się chętni uczestnicy. Nie była to wielka grupa, ale na pewno zacna i było bardzo przyjemnie, a przede wszystkim – aktywnie i rekreacyjnie. Na spacerze nordic walking pokonaliśmy ponad 10 kilometrów na jednej z tras wokół miasta, która biegła także przez gniewkowski las.

Na niedzielę zaplanowaliśmy Flagowy rajd rowerowy. Plany te pokrzyżowała pogoda – silny, niedzielny, mocny opad deszczu. Trasa Gniewkowo-Dybowo przestała być możliwa do pokonania. Zamiast tego, uczestnicy Gokówki udali się do miejscowych obiektów pamięci, m.in. na obelisk oraz cmentarz. Zapalili symboliczne lampki na grobach, na przykład Jana Dreckiego. Droga została skrócona zatem, a uczestnicy, chociaż zmokli, byli zadowoleni chociaż z tego, co udało się tego dnia wspólnie przeżyć.

Tekst: RN

Zdjęcia: MGOKSiR

Podobne wpisy: