O Lidze Legend w ogóle i w szczególe

League of Legends (w skrócie: LoL), po polsku natomiast Liga Legend, to gra video online multiplayer na arenie walki. Można nazwać ją także rozgrywką PvP, czyli player vs. player. Grywana jest najczęściej w podstawowym trybie, jakim jest tzw. Summoner’s Rift (po polsku: Rozpadlina Przywoływaczy).
 
Liga Legend jest grą, w której gracze przyjmują miano „przywoływaczy”. Przywoływacze kontrolują swojego wybranego „bohatera”. Każdy z bohaterów ma unikalne umiejętności i mierzy się przeciwko innym bohaterom z przeciwnej drużyny, współpracując ze swoją drużyną. Każda drużyna to pięciu graczy.
 
Najważniejszym celem rozgrywek online w czasie rzeczywistym, w których spotyka się razem dziesięciu graczy, jest zniszczenie opozycyjnego „nexusa”. Nexus to wielki diament, znajdujący się w bazie bohaterów. Zniszczenie nexusa przeciwników oznacza wygranie gry, czyli zwycięstwo w rozgrywce.
 
Każdy mecz League of Legends ma swoją specyfikę. Zaczyna się tak, że bohater użytkownika jest na początku słaby, lecz z czasem zdobywa kolejne poziomy, by rosnąć w siłę. Jego moc zwiększa się także dzięki kupowanym w rozgrywce przedmiotom, na które zdobywa złoto. Każdy z bohaterów może osiągnąć w grze maksymalnie 18. poziom, wówczas jest najsilniejszy.

Tak samo jak w pojedynczej rozgrywce, tak w sensie ogólnym przywoływacze mogą piąć się w kolejnych ligach. Są to tzw. rangi. Jest ich kilka, od najniższego żelaza, przez brąz, srebro i złoto, po platynę, diament, aż do najwyższej ligi, tzw. Challengerów, czyli tylko 200 najlepszych graczy na danym serwerze.
 
Bohaterowie, jak i cała arena Ligi Legend, inspirowane są wysokim fantasy, steampunkiem oraz również twórczością pisarza H.P. Lovecrafta. Gra powstała w 2009 roku, jej developerem jest Riot Games. Od tamtej pory nieustannie rośnie jej popularność oraz specyficzna baza fanów. Spotykają się oni nie tylko w grze, ale również na konwentach, czyli spotkaniach miłośników fantastyki, a także wykonują cosplaye, naśladując tym samym swoje ulubione postacie z gry.
 
Liga Legend to gra szalenie popularna. Wygenerowała również zmagania e-sportowe, gromadzące publiczność na całym świecie, mówiącą kilkunastoma językami. Słowem, gra w nią cały świat, także Polska, także… Gniewkowo! GNIEWKON 2021, czyli I Gniewkowska Liga League of Legends, to odpowiedź MGOKSiR nie tylko na pandemiczną rzeczywistość, ale także wynik chęci włączenia się w e-sportowy świat.
 
Platforma do tzw. streamowania, która jest najbardziej popularna, to TwitchTV. Tam też GNIEWKON ma swój profil, jaki warto zaobserwować, aby z transmisjami gniewkowskiej ligi League of Legends być na bieżąco. Rozgrywki pierwszej edycji GNIEWKONU odbywają się w trybie weekendowym, od piątku do niedzieli. Jesteśmy na razie po pierwszej kolejce i musimy przyznać: rywalizacja jest pierwszorzędna, rozgrywki ultrazmienne i bardzo ciekawe, a gracze i kibice mocno zaangażowani. Bądźcie z nami po więcej!

Podobne wpisy: