[Relacja] Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza rozegrany

W miniony piątek, 17 grudnia 2021, o godz. 17:00 w naszym ośrodku kultury zorganizowaliśmy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza.
 
Uczestnicy mogli wziąć udział w kategorii „początkujący” albo „open”. Łącznie z terenu naszego powiatu zgłosiło się 24 dzieci oraz 12 dorosłych. Mecze rozgrywano systemem szwajcarskim, rozpisanym na 6 rund.
 
Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, w obu kategoriach, a umiejętności wielu zawodników wprawiały w zdumienie nawet sędziego zawodów, którym był pan Marek Kubicki, jak i licznie towarzyszącą publiczność. Po prawie 3 godzinach turniejowych zmagań, rozegraniu 108 partii na 18 szachownicach, można było ogłosić wyniki oraz wręczyć puchary.
 
Klasyfikacja w kategorii „początkujący” – dzieci:
1. Tymoteusz Kazmierczak
2. Kacper Becela
3. Klaudia Hryszkiewicz
 
Puchary wręczył Burmistrz Adam Straszyński razem z opiekunem naszej sekcji szachowej –panem Tomaszem Palaczem. Wszystkie dzieci otrzymały zestawy upominkowe od MGOKSiR Gniewkowo.
 
W kategorii „open” wyniki były następujące:
1. Tomasz Palacz
2. Jan Budrewicz
3. Mikołaj Dahm
 
Tutaj na szczególną uwagę zasługuje 7-letni Jan Oczachowski, który zajął 4 miejsce, a swoją grą naprawdę potrafił oczarować i zadziwić bardziej doświadczonych graczy.
 
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom. Już dawno nie było w Gniewkowie tak dobrze obsadzonego turnieju szachowego, a frekwencja dobrze wróży na kolejne, które są w planach.
 
Tekst: Paweł Mikuszewski
Zdjęcia: MGOKSiR
 

Podobne wpisy: